donderdag 20 juli 2017

Lucebert

Een mooie aquarel van Lucebert bij Bruun Rasmussen te Kopenhagen.
Hij is wat merkwaardig gesigneerd: Lucebert 74 - x - 28. Dit slaat niet op het formaat, want dat is 36 x 48 cm. Het is bekend dat Luceberts aquarellen en gouaches niet altijd even kleurecht zijn, maar ze zijn kleurrijk genoeg om op een niet al te licht plekje te kunnen stralen.

dinsdag 18 juli 2017

De schutters

De heilige Sebastiaan vervult meerdere functies.
Zoals bekend werd de vroegchristelijke martelaar door de Romeinen met pijlen doorboord. Dat maakte hem voor kunstenaars aantrekkelijk als mannelijk naakt, en voor de schutters als beschermheer van hun gilde. In dit schilderij uit 1927 van Marcel Gillis, is de heilige naar de achtergrond gedrongen. Een gelegenheidsstuk met vele knipogende details. Te koop na de zomer bij Horta Brussel.

maandag 17 juli 2017

Iets aparts

Karel van de Woestijne vond hem geen eerste rangsfiguur, maar meende toch dat Walter Sauer, als navolger van Felicien Rops, 'iets aparts vertegenwoordigde'.
Sauer was vooral decoratieschilder, maar vanwege zijn zwakke gezondheid legde hij zich toe op het tekenen, en bereikte daarin grote hoogte. Zeer verzamelwaardig wordt thans zijn werk geacht. Dit werk op papier, gemengde techniek, 65 x 50 cm, is te koop bij Horta te Brussel.

zondag 16 juli 2017

*&%! Pneumothorax

Jacques van Melkbeke was een vriend en medewerker van Hergé.
Als hoofdredacteur van het Kuifje-magazine schreef hij eens een brief aan zichzelf, zogenaamd afkomstig van een jongetje met een zieke vader. Dat jongetje vroeg Hergé een van de vloeken van kapitein Haddock uit zijn strip te verwijderen (*%! Pneumothorax), omdat zijn vader aan die conditie was overleden. Hergé deed het. Dit werk van Van Melkbeke toont diens echtgenote. Te koop bij Horta, Brussel.