zondag 20 mei 2018

Schattige kindertjes

Twee mooie kinderportretjes bij Peerdeman te Utrecht.
Beide olieverf op klein formaat. Het meisje is van Gerard Jan Bos (26 x 21 cm), en het jongetje (?) (17 x 14 cm) is ongesigneerd. In deze Utrechtse veiling veel werk van de Gooise schilder Jaap de Ruig.

maandag 14 mei 2018

Josef Israëls

Van Haagse School-meester Josef Israëls deze landarbeidster.
Het schilderij (48 x 34 cm) is te koop bij het Rotterdamse Venduhuis.

zondag 13 mei 2018

Bob Bonies

Bob Bonies is op dit moment in China, waar een groot overzicht van zijn geometrische schilderijen wordt getoond.
Dit werk is een van vijf zeefdrukken uit de zestiger jaren die verkocht worden bij Bubb Kuyper.

dinsdag 1 mei 2018

Matisse en Lorette

In 12 maanden tijd schilderde Matisse dit model 50 keer.
Lorette, een Italiaanse, hield er van zich te verkleden in uitzinnige kostuums, en poseerde in merkwaardige houdingen. De schilder gaf haar daarin de vrijheid.Te koop bij Sotheby's New York.