vrijdag 23 juni 2017

Hooglandse kerk

Nederland heeft een reputatie hoog te houden als het gaat om kerkinterieurs.
Johannes Bosboom is de absolute meester uit de negentiende eeuw. Dit is de Hooglandse Kerk te Leiden. Te koop bij AAG te Amsterdam.

donderdag 22 juni 2017

Marie Willeboordse en David Bautz

Wie op Funda zoekt naar Oosteinde 130, Voorburg komt een mooie villa op stand tegen.
Ook de interieurfoto's zijn de moeite waard, want het huis hangt vol met kunst, van Marie Willeboordse, de kunstenares die in dit huis samen met collega David Bautz woonde. Het huis is inmiddels verkocht, en de vele kunstwerken worden geveild bij het Venduehuis te Den Haag.

woensdag 21 juni 2017

Posters in Den Haag

Het Haagse Venduehuis heeft de hand gelegd op een interessante collectie naoorlogse kunst.
Daarin ook een flink aantal verzamelwaardige tentoonstellingsposters. Deze is van een Corbusier-overzichtexpositie in 1953 te Parijs.

dinsdag 20 juni 2017

Ezz-thetics van Miles Davis

In 1984 was Miles Davis geblesseerd, kon niet optreden, en hij verveelde zich.
Daarom sloeg hij aan het tekenen en schilderen. Eerst bakte hij er nog niet veel van, maar met wat begeleiding van kunstenares en partner Jo Gelbard werd het langzamerhand wat. Deze litho van Miles, te koop bij Onder de Boompjes te Leiden is getiteld: Ezz-thetic, net als de experimentele jazzplaat van George Russell uit 1961. Die muziek stond vast op toen Miles dit maakte. Luister hier.