dinsdag 15 augustus 2017

Dromedaris en twee kerken

In Duitsland koopt men soms voor niet veel geld Nederlandse topografisch schilderijen.
Hier zijn er drie. Te koop respectievelijk bij Wiecker Kunstauktion te Wieck (Katwijk door de Arendshooper schilder Wachenhusen), Enkhuizen's haven bij Walldorf te Walldorf (onleesbare signatuur) en Dordrecht bij Historia te Mühlenbeck (door Hans Hermann).

vrijdag 21 juli 2017

HKO door Woldring

Ene Woldring werd geïnspireerd door Harm Kamerlingh Onnes en kopieerde wat schilderijen, op amateuristische, maar niet liefdeloze wijze.
Als simpele daad van rechtvaardigheid zette hij links het monogram HKO, en rechts zijn eigen naam. Maar als dan zulk werk in verkeerde handen valt... Dan belandt het als échte HKO op de Duitse veiling van Waldorff, waar het barst van de valse Hollandse meesters, van Jacob Maris tot Henriëtte Ronner-Knip.

donderdag 20 juli 2017

Lucebert

Een mooie aquarel van Lucebert bij Bruun Rasmussen te Kopenhagen.
Hij is wat merkwaardig gesigneerd: Lucebert 74 - x - 28. Dit slaat niet op het formaat, want dat is 36 x 48 cm. Het is bekend dat Luceberts aquarellen en gouaches niet altijd even kleurecht zijn, maar ze zijn kleurrijk genoeg om op een niet al te licht plekje te kunnen stralen.

dinsdag 18 juli 2017

De schutters

De heilige Sebastiaan vervult meerdere functies.
Zoals bekend werd de vroegchristelijke martelaar door de Romeinen met pijlen doorboord. Dat maakte hem voor kunstenaars aantrekkelijk als mannelijk naakt, en voor de schutters als beschermheer van hun gilde. In dit schilderij uit 1927 van Marcel Gillis, is de heilige naar de achtergrond gedrongen. Een gelegenheidsstuk met vele knipogende details. Te koop na de zomer bij Horta Brussel.