vrijdag 19 mei 2017

Meisje met bloemenkorf

Francois van Swijndrecht was, volgens de familietraditie, makelaar te Rotterdam.
De schilder- en tekenkunst beoefende hij als hobby, maar wel op een zodanig niveau dat het schilderen aardig opleverde, en er maar weinig tijd voor de handel overbleef. Dat blijkt ook uit dit fraaie Biedermeierportret uit 1826 dat te koop is bij Van Ham te Keulen.

woensdag 17 mei 2017

Veere en Tina Blau

Tina Blau was een bekende Oostenrijkse schilderes.
Ze maakte zich los van de klassieke schilderwijze door haar kennismaking met de Haagse school bij tentoonstellingen in Duitsland. Ze reisde meermalen in Nederland, en ook in Veere, blijkens dit schilderij, dat te koop is bij Van Ham te Keulen.

dinsdag 16 mei 2017

Mooi portret van Boontje

Arnold Boonen, ook wel Boontje genoemd, oogstte in de zeventiende/achttiende eeuw internationaal succes als portretschilder.
Aan dit voorbeeld kan men goed zien waarom. Kunsthistoricus Jan Six (X of XI, inmiddels?) heeft dit werk goedgekeurd voor de oeuvrecatalogus. Aldus Lempertz te Keulen, waar dit te koop is.

maandag 15 mei 2017

Kleurenfoutje in Rotterdam

Dit leuke schilderij van August van Voorden staat op de voorkant van de catalogus van het Venduhuis der Notarissen van Rotterdam.
Helaas was er in de productie een drukgang weggevallen, de blauwe. Dan ziet dit schilderij er heel anders uit. Het noopte directeur Arne Bonsaksen er een kaart achteraan te sturen om de klanten, die dit anders waarschijnlijk niet gemerkt zouden hebben, op de fout attent te maken.